Yazılım Nedir?

Online Eğitim ile Yazılım Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre yazılım “Bir bilgisayarda donanıma hayat veren ve bilgi işlemde kullanılan programlar, yordamlar, programlama dilleri ve belgelemelerin tümü” anlamına gelmektedir. Öte yandan yazılım bir elektronik donanıma belirli bir işi yaptırmak için kullanılan kodlar bütününe verilen isimdir.

Yazılım Niçin Bu Kadar Önemli?

Online Eğitim ile Günümüzde neredeyse tüm teknolojik aletlerin bir yazılımı bulunmaktadır. Örneğin bir telefon veya bir bilgisayarın içinde herhangi bir yazılım olmasaydı cihazın hiçbir işlevi olmazdı. Yani cihazın elektronik devresi kadar içindeki yazılımda çok önemlidir. Örneğin bir bilgisayar programını ele alalım programı kodlayan yazılımcı çok fazla gereksiz kod kullandıysa yani kullanılması gereken kodlar yerine basite kaçıp işi daha karmaşık bir hale getirdiyse bu program kullanılan cihazın performansını olumsuz etkileyecektir bu yüzden yazılım kadar yazılımın nasıl yazıldığı da önemlidir.

Yazılım Bilmek Bana Ne Kazandırır?

Evet madem yazılım bu kadar önemli ama ben yazılım öğrensem bana ne katkısı bulunur, hayatımı nasıl etkiler? Dediğinizi duyar gibiyim.

Bildiğiniz gibi yazılım sektörü gün geçtikçe daha çok ilerleyen bir sektör. Eğer yazılım bilirseniz bu sektörde oldukça kolay iş bulabilirsiniz. Çok yorulmadan güzel bir maaşın sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir